Filip Bukowiecki - Operator kamery, montażysta

Filip
Bukowiecki

Operator kamery, Montażysta

Poznań, Wrocław, Warszawa

Cześć! Nie przez przypadek w RadWeb odpowiadam za filmy. Od 2019 roku zajmuję się filmowaniem oraz montażem filmowym. Przez ten czas zdążyłem zdobyć doświadczenie w różnych aspektach filmowania.

Mogę być zarówno operatorem jak i realizatorem transmisji na żywo, stworzyć film wizerunkowy, film z eventu czy nakręcić reklamę bądź film na socialmedia. W RadWeb jestem odpowiedzialny za tworzenie filmów na strony internetowe oraz social media.

To co wyróżnia nas na tle innych to to, że jako RadWeb będziemy z Tobą już na początku tworząc scenariusz, przez realizację, aż po publikowanie gotowego materiału.

Pierwsze filmowe szlify zdobywałem już na studiach. W 2018 roku dołączyłem do studenckiej telewizji SpacjaTV. Tam też pierwszy raz włączyłem profesjonalną kamerę, nakręciłem swój pierwszy film krótkometrażowy oraz przeprowadziłem pierwsze transmisje na żywo.

W sierpniu 2019 pracowałem dla firmy Corpusmind. Moim zadaniem było tworzenie prostych animacji z dostarczonych grafik. Animacje wykonywałem w programie After Effects, następnie w Premiere Pro dodawałem audio oraz łączyłem wszystko w całość.

W 2022 dołączyłem do Granator Film. Byłem odpowiedzialny za tworzenie krótkich reklam video. Nagrywałem materiał, następnie przechodziłem do montażu oraz color gradingu. Niektóre projekty wymagały ode mnie stworzenia prostych animacji w programie After Effects.

Obecnie pracuję w firmie Visual Heads. Jest to zarówno praca na planie zdjęciowym oraz przy późniejszym montażu materiałów. Łączę umiejętność obsługi Premiere Pro, After Effects oraz Audition, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. Odpowiadam za krótkie formy reklamowe oraz za dynamiczne "piony", które później służą do promocji w social mediach.

Przeczytaj moje artykuły